کاشت مو

موی انسان نمادی از زیبایی وسلامت بدن است و همواره مورد توجه اوست .
بدون شک ریزش مو یکی از ناراحت کننده ترین مسائلی است که یک فرد در دوران زندگی خود با آن برخورد میکند و افرادی هم که دچار ریزش وسیع مو هستند از نظر ظاهری مسن تر از هم سن های خود که موهایشان نریخته به نظر می رسند و این مساله می تواند منجر به ایجاد افسردگی و عدم اعتماد به نفس در فرد بشود. البته ریزش مو در افراد مختلف عکس العمل های متفاوتی را ایجاد می کند. تعداد معدودی از مردان مشکل طاسی خود را به خوبی پذیرفته و با آن کنار آمده اند، ولی امروزه اکثر مردان طاس برای برگرداندن موهای از دست رفته به دنبال هر درمانی می روند ، از درمان های سنتی گرفته تا دارویی و جراحی. چرا که به نظر آن ها داشتن مو مترادف است با جوانی، زیبایی و اعتماد به نفس. در چنین شرایطی باید به دنبال بهترین راه حل بود.

مو ازساختمانی بنام فولیکول بوجود امده و از پروتئینی بنام کراتین ساخته شده که علت استحکام مو وجود همین پروتئین است.
مو دارای دو قسمت بیرون از پوست (ساقه) و درون پوست (ریشه) میباشدکه هر دو ساختمانی یکسان دارند.
ریزش مو گریبانگیر اکثر مردم دنیا خصوصا آقایان است اغلب افراد در طول زندگی به نوعی گرفتار آن میشوند بطور کلی در طول زندگی 10% موها در فاز استراحت هستند موها بعد از 3-4 ماه میریزند وبه جای آنها موهای جدید رشد میکنند زمانی فرد دچار ریزش مو خواهد بود که روزانه بطور طبیعی بیش از 50-100 تار مو از دست بدهد.

همواره در طول تاریخ نیاز انسان به سلامت و زیبایی باعث پیشرفتها و ابتکارات شگفت انگیزی در زمینه علوم پزشکی گردیده است و از آنجا که اعتماد به نفس و باور به خود در بسیاری از افراد درگرو داشتن ظاهری سالم و زیبا و جذاب بوده انجام کارهای زیبایی همیشه در این عرصه پیشگام بوده وخواهد بود والبته انجام عمل کاشت موی طبیعی نیز در این جرگه قرار میگیرد.
کاشت موی طبیعی در واقع به معنای برداشت مو از یک قسمت از بدن فرد و انتقال آن به قسمتهای طاس و کم پشت شده سر همان فرد است و شامل همه روشهای FUM, SUT, BUT, FIT, FUT, BHT FUG و….. میباشد

دلایل ریزش مو :
ژنتیک – مشکلات تیروئیدی – بیماریهای مزمن – فقر آهن
داروها (رقیق کننده خون,فشارخون,آرتریت, افسردگی) – سوء تغذیه ورژیم غذایی سخت – عدم تعادل هورمونی(هورمون دی هیدروتستوسترون)- استرس
درمان سایر بیماریها مثل سرطان:شیمی درمانی و پرتو درمانی سبب ریزش موی موقتی میشود
آلوپشیا آندروژنیک(الگوی طاسی مردانه)زمینه ژنتیکی ووجود هورمونهای مردانه در تشدید آن موثر بوده بالا رفتن سن و گذشت زمان فرصت تاثیر آن روی فولیکولهای مو را بیشتر میکند.
آلوپشیا آره آتا(ریزش موی سکه ای)به شرطی که چند سال ثابت باقی مانده و به درمانهای دارویی جواب نداده باشد با این حال احتمال اینکه در اثر شروع مجدد فعالیت بیماری موهای کاشته شده بریزند وجود دارد.
کچلی در اثر کشش وکندن مودر اثر بیماریهای روانی

کاشت یا پیوند مو (Hair Transplantation) راه حلی دائمی وقطعی درمان طاسی و موهای کم پشت:
روشی که طی آن فولیکولهای مو ازمنطقه اهدا (پشت سر) به منطقه کم پشت شده یا طاس سروصورت منتقل می شود این روش عمدتا برای درمان ریزش موی مردانه انجام می گیرد زیرا موهای پشت سر نسبت به هورمونهای مردانه که علت اصلی ریزش مو هستند مقاوم بوده و هر جای سر منتقل شوند این مقاومت خود را از دست نمی دهند.

در سالهای اخیر پیشرفتهای چشمگیری در زمینه پیوند مو مشاهده می شود و همه آنها نمایان گر این نکته می باشند که با وجودی که این جراحی به ظاهر ساده با بی حسی موضعی به صورت سرپایی انجام می شود ولی عملی بسیار ظریف و حساس بوده و رعایت صدها نکته مهم در آن الزامی است تا بتوان به بهترین نتیجه و بالاترین درصد رشد موهای کاشته شده رسید.

kashte-moo1

  kashte-moo2

 

 

کاشت مو در ناحیه صورت ( ابرو – ریش – سبیل و اسکار سوختگی )
کاشت مو در این نواحی بیشتر در جهت پوشاندن زخمها و یا جاهای خالی شده از مو ناشی از تصادفات، سوختگیها، اسکارها، بیماریهای پوستی مثل آلوپی آرتا و جذام می باشد. بیسیاری از بیمارانی که نیاز به کاشت ابرو دارند، دارای تکه هائی از ابروی خالی یا ابروهای نازک می باشند، موفقیت در کاشت ابرو بستگی به توانایی جراح در قراردادن فولوکولها در جهت مناسب رویش می باشد . از موهای پشت گردن و نقاطی از بدن که ضخامت کمتری دارند می توان استفاده کرد.
سوختگیها، اسکارها، بیماریهای پوستی مثل کچلی منطقه ای و جذام می باشد. بسیاری از بیمارانی که نیاز به کاشت ابرو دارند، دارای تکه هائی از ابروی خالی یا ابروهای نازک می باشند.
موفقیت در کاشت ابرو بستگی به توانایی جراح در قراردادن فولیکولها در جهت مناسب رویش می باشد. بنابراین از موهای پشت گردن و نقاطی از بدن که ضخامت کمتری دارند می توان استفاده کرد.
در اشخاصی که دچار اسکار یا جای زخم ناشی از سوختگی، تصادفات و اعمال جراحی سر و صورت شده اند و در این نواحی مو از دست داده اند می توان طی چند جلسه با کاشت موهای طبیعی ناحیه طاسی را پوشاند و به وضعیت طبیعی نزدیک شد. بیشتر داوطلبان این گروه، بیماران دچار سوختگی می باشند که مو های قسمتی از سر یا صورت مثل ابرو، ریش و سبیل را از دست داده اند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با مرکز میکروپیگمنتشن و زیبایی نورا طب ظفر تماس حاصل فرمائید.

kasht-mo7

kasht-mo5

kasht-mo6

No Comments

Post A Comment