مزوتراپی

یکی از  روش های درمانی استفاده از مزوتراپی جهت جوانسازی پوست، لاغری و کمک به رویش مو می باشد. این روش کم خطر، نسبتاً ارزان و مفید بوده و با استفاده از تزریق در نقاط خاصی می تواند زیبایی و شادابی را برای شما به ارمغان بیاورد.

در این روش دارو در لایه های مختلف پوست تزریق می‌شود. در واقع دارو به بجای اینکه از راه دهان خورده شود، مستقیماً درموضع تزریق می‌شود. تزریق های متعدد توسط دستگاه مزوتراپی در فواصل منظم در پوست صورت می گیرد.

برخی از دارو‌هایی که به وسیله تزریق در مزوتراپی وارد پوست می‌شوند عبارتند‌ از: انواع آمینواسید‌ها، ویتامین‌ها (به ‌طور مثال ویتامین ث می باشد برای روشن شدن پوست)، آنتی‌اکسیدان‌های ضد پیری و اسید هیالورونیک.

 

m1

m2

m3

نمونه های کاربرد مزوتراپی در زیبایی:

– کشیدن پوست صورت (لیفتینگ) و درمان افتادگی صورت
– رفع پف دور چشم و افتادگی پلک
– رفع تیرگ‍ی دور چشم
– درمان چاقی موضعی بدن، اندام و صورت
– درمان سلولیت و افتادگی پوست اندامها و صورت
– درمان ریزش مو و تقویت موها
– درمان استریا (ترکهای پوستی)
– رفع غبغب زیر چانه و گردن

 

افتادگی و چروک در صورت و بدن زمانی اتفاق می افتد که روند ترمیم در بدن به واسطه افزایش سن یا تماس مستمر پوست با عوامل آسیب رسان مثل آفتاب والودگی و…افزایش یابد.در برخی مواقع غیر از پیری و چروک های سطحی در پوست تحلیل بافت چربی زیر پوستی هم در اثر افزایش سن یا رژیم های غیر استاندارد و یا آناتومی بدن ایجاد می شود.

برای جبران روند پیری بسته به نوع مشکل و شرایط بیماران از روشهای مختلف مثل انواع لیزرها تزریق ژل و بوتاکس سیستم های ار اف و ار اف نیدلینگ و مزو تراپی و … استفاده می شود در مزوتراپی با استفاده از موادی که  باعث جوانسازی و باز سازی پوست می شود می توان در کنار سایر روش های جوانسازی و تقویت پوست و مو استفاده کرد.

درمان‌های ترکیبی در رفع چروک‌ها و آسیب‌های پوستی نتیجه مطلوب‌تری خواهند داشت. به طور مثال برای فردی که به دلیل آکنه، پوستی نا‌صاف و پر از فرو‌رفتگی دارد، ابتدا از روش میکرودرم ابرژین و ساب سیژن  استفاده می‌شود و بعد از لایه‌برداری با تزریق دارو در مزودرم (لایه میانی پوست) توسط میکرونیدلینگ و مزوتراپی انجام می‌شود. که باعث آغاز فعل و انفعالاتی مانند تولید مثل سلول‌ها در پوست می‌شود و به این شکل سلول‌های جدید تولید شده،  و باعث بهبود جای اکنه می گردد.

 

برای درمان چروک‌های اخم پیشانی و کنار چشم‌ها (مناطقی که حرکت عضلانی باعث ایجاد چروک می شود) می‌توان از بوتاکس استفاده کرد تا از پیشرفت چروک‌ها جلوگیری شود و بعد با مزوتراپی به کشیدگی پوست و ماندگاری اثر بوتاکس کمک کرد.

6

مزوتراپی و چاقی موضعی صورت : ‌پف زیر چشم و غبغب

در بسیاری از موارد فقط با استفاده از کرم‌ها نمی‌توان به ‌طور کامل پف زیر چشم‌ها را از بین برد، در این موارد در مزوتراپی می‌توان با تزریق دارو‌هایی که برای لاغری موضعی بدن استفاده می‌شود، البته با دوز کمتر و در نقاط خاص، پف‌ زیر چشم  و  غبغب‌ را در چهار، پنج جلسه برطرف کرد. سوزنی که در این موارد استفاده می‌شود بسیار ظریف است  و تزریق تحت بی حسی انجام می شود.

 

مزوتراپی در  درمان تیرگی دور چشم

عوامل آناتومیك با منشأ ارثی و ژنتیكی منجر به بروز تیرگی دور چشم می‌شود.  در افراد دچار تیرگی دور چشم، پوست دور چشم تیره‌تر به نظر می‌رسد، این امر به دلیل آن است كه پلك‌ها پوست نازكی دارند و حاوی مقدار كمی بافت چربی هستند؛ خونی كه از داخل وریدهای بزرگ نزدیك این بخش پوست دور چشم می‌گذرد، باعث می‌شود پوست این ناحیه سیاه مایل به آبی به نظر برسد. »

خستگی و رنگ‌پریدگی نا شی از کم خونی علت  دیگر بروز تیرگی زیر  چشم  است این مشکل در برخی زنان، طی دوران قاعدگی و در پایان دوران بارداری تشدید می‌شود. افزایش سن نیز دلیل دیگری برای بروز تیرگی دور چشم است.

m4

مزوتراپی و درمان چاقی موضعی بدن (مزولیپو): شکم، پهلو ها، ران، باسن، بازو

یکی از مهم‌ترین مسائل در درمان چربی‌های موضعی به وسیله مزوتراپی عمق درمان (تزریق) است. در مزوتراپی برای درمان چاقی موضعی از دارو‌هایی استفاده می‌شود که علاوه بر افزایش گردش خون در آن منطقه باعث سوخت ‌و ‌ساز بیشتر و اصطلاحاً آب شدن چربی‌ها و دفع آن‌ها نیز می‌شود. نکته حائز اهمیت در این روش عدم استفاده از دارو‌های هورمونی و نیز جلوگیری از شل‌شدگی و افتادگی پوست است، زیرا مزوتراپی علاوه بر از بین بردن چربی‌ها پوست را نیز محکم و سفت می‌کند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با  واحد پزشکی مرکز نورا طب ظفر تماس حاصل فرمائید.

 

 

جست و جوهای مشابه:

مزوتراپی

 

 

No Comments

Post A Comment