خدمات میکروپیگمنتیشن

خدمات میکروپیگمنتیشن نوراطب ظفر:

micropigmentation_eyebrows4– میکروپیگمنتیشن ابرو – قرینه سازی و اصلاح مدل ابرو و پرپشت تر نشان دادن ابروها با تکنیک منحصر به فرد هاشور ابرو-ا نواع هاشور ابرو – هاشور مویی – سه بعدی – هایلایت
– میکروپیگمنتیشن خط چشم و پرپشت جلوه دادن مژه
– میکروپیگمنتیشن لب – اصلاح رنگ لب و فرم لبها خط لب -تقویت یا تغییر رنگ لبها و برجسته سازی لبها و بهبود خط لب – برطرف کردن تیرگی لبها
– پاک کردن تاتوهای قبلی، تغییر رنگ تاتوهای قدیمی
– پر پشت نمودن موی سر با تکنیک میکروپیگمنتیشن
– باز سازی هاله سینه به روش میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن به فرایند کاشت رنگدانه های زیست سازگار در عمق مشخصی از پوست، با حداقل آسیب به بافت اطلاق می شود. این متد روشی است مبتنی بر اصول علمی و پزشکی با استفاده از دستگاه های استاندارد و وسایل یکبار مصرف استریل که به کاربر این امکان را می دهد که بنا به تقاضای مشتری، نسبت به ارائه یک آرایش دائمی ایمن اقدام نماید.

در آرایش دائمی به روش میکروپیگمنتیشن به دلیل ماهیت انجام کار می بایست به نکات زیر توجه ویژه ای داشت:
دستگاه ها، رنگ ها و ملزومات مصرفی مورد استفاده می بایست براساس اصول پزشکی تهیه و تولید شده باشند، در غیر اینصورت استفاده از وسایل غیراستاندارد می تواند عوارض جبران ناپذیری را برای کاربر و مشتری به همراه داشته باشد.

کاربر دستگاه می بایست دوره های آموزش میکروپیگمنتیشن، تکنیک های انجام کار، اصول زیبایی شناختی، طراحی چهره و … را گذرانده باشد، در غیر اینصورت به دلیل دائمی بودن آرایش، ممکن است خواست مشتری تأمین نشده و باعث ایجاد بحران های روحی در فرد گردد.

lips_micropigmentation_lab_noorateb_3تفاوت میکروپیگمنتیشن با تاتو:
تاتو در حقیقت روش سنتی و غیر ایمن انتقال رنگ به زیر پوست می باشد. استفاده از دستگاه ها و سوزن های غیر بهداشتی، رنگ هایی که از مواد غیراستاندارد و در محیط غیراستریل تهیه شده و همچنین عدم کنترل عمق نفوذ رنگ توسط کاربر، از عوارض جبران ناپذیر تاتو محسوب می گردد.

اما در روش میکروپیگمنتیشن استفاده از دستگاه های واجد استانداردهای پزشکی، رنگدانه های تولید شده براساس اصول زیست سازگاری، استفاده از سوزن های یکبار مصرف استریل به صورت کارتریج و تنظیم دقیق عمق نفوذ سوزن، همچنین انجام کار با حفظ حالت طبیعی چهره توسط پیگمنتر (اجرا کننده میکروپیگمنتیشن) همه و همه از اصول اساسی آرایش دائمی در روش میکروپیگمنتیشن بوده و حداقل عوارض جانبی را برای مشتری به همراه خواهد داشت.

 

micropigmentation-eye-line-noorateb3سوالات متداول میکروپگمنتیشن زیبایی:

1 . لطفاً در مورد ماندگاری رنگ در میکروپیگمنتیشن توضیح دهید .

ماندگاری رنگ در میکروپیگمنتیشن به عوامل زیادی بستگی دارد، از جمله رنگ انتخابی و عمق کاشت آن، نوع پوست فرد متقاضی، میزان تعریق پوست متقاضی و … که میزان ماندگاری رنگ در میکروپیگمنتیشن را حدوداً از 6 ماه الی 2 سال و حتی بیشتر متغیر می سازد.

2 . برای اینکه میکروپیگمنتیشن ایمن برای من انجام دهند و نگران انتقال بیماری های مسری نباشم می بایست چه اقداماتی قبل، حین و بعد از میکروپیگمنتیشن انجام گیرد؟

عمل میکروپیگمنتیشن با نفوذ سوزن به داخل پوست و کاشت رنگ در داخل بافت پوست همراه می باشد. لذا این عمل باید در شرایط کاملاً بهداشتی انجام شود. بدین منظور شخصی که عمل میکروپیگمنتیشن را انجام می دهد باید قبل و حین و بعد از کار ملاحظاتی را در نظر بگیرد. از جمله اینکه حتماً قبل از شروع کار، کلیه وسایل اعم از دستگاه و قلم و سطوح در تماس را با ماده ضدعفونی کننده سطوح تمیز نماید. ناحیه مورد نظر جهت میکروپیگمنتیشن را با ماده ضدعفونی کننده پوست تمیز کند. درحین کار از دستکش یکبارمصرف، ماسک و پیش بند استفاده کند. بعد از انجام کار کلیه لوازم یکبار مصرف دور انداخته شود و ناحیه مورد نظر با ویتامین آ کاملاً چرب شده و تا 3 روز بطور مستقیم در تماس با آب قرار نگیرد.

اطلاع دقیق از نوع دستگاه و کارتریج و رنگ مورد مصرف از الزامات قبل از کار می باشد.

3 . بعد از انجام میکروپیگمنتیشن تا چند روز نمی توان حمام کرد؟

بعد از انجام میکروپیگمنتیشن لازم است ناحیه کار شده توسط ویتامین آ چرب شود. این پوشش پماد سبب می شود که آب با موضع کار شده تماس نداشته باشد در نتیجه حمام کردن بلامانع است به شرطی که سطح ناحیه پیگمنتیشن شده کاملاً توسط ویتامین آ پوشیده شده باشد.

4 . اگر بعد از انجام میکروپیگمنتیشن ناحیه کار شده را چرب نکنم تأثیری در نتیجه کار دارد؟

قطعاً، چرب کردن ناحیه میکروپیگمنتیشن شده به وسیله ویتامین آ به ترمیم و بازسازی پوست کمک می کند و مانع از خشک شدن پوست می‌شود، همچنین وجود پوششی از پماد و ویتامین آ نقش محافظی را دارد که از ورود میکروب ها و آلودگی به درون زخم ممانعت می کند.

 

سوالات متداول میکروپگمنتیشن پزشکی:

۱ . من مبتلا به بیماری ویتیلیگو هستم، آیا روش میکروپیگمنتیشن برای من مؤثر است؟

ویتـیلیگو (پیـسی یا برص) یک بیماری پوستـی است که در آن لک های سفـید رنگ به دلیـل از دست رفتـن رنگـدانه پوست به وجود می آیند، در ویتیلیگو ملانوسیت ها (سلول هایی که رنگدانه تولید می کنند) در پوست، تخریب شده اند. در نتیجه لکه های سفید پوست در نواحی مختلف بدن ظاهر می شوند. باید گفت میکروپیگمنتیشن برای پوشاندن یا یکنواخت کردن رنگ پوست بیماران مبتلا به ویتیلیگو قابل انجام می باشد، منوط به اینکه بیمار کلیه شرایط لازم برای انجام کار را داشته باشد. مانند اینکه بیماری کاملاً متوقف شده و نسبت به کلیه درمان ها مقاوم باشد، تشخیص کاربرد میکروپیگمنتیشن برای بیماری ویتیلیگو به عهده پزشک متخصص پوست می باشد.

۲ . من ۳ ماه پیش عمل جـراحی انجام داده ام و جای عمل به صورت پر رنگ تر از رنگ طبیعی پوستم باقی مانده، آیا امکان دارد به روش میکروپیگمنتیشن جای زخـم را ترمیـم کرد؟

بله، شما می توانید با مراجعه به پزشک متخصص پوست بر اساس روش میکروپیگمنتیشن اسکار ناحیه عمل را ترمیم کنید. رنگ های amieaدامنه گسترده ای دارند و در طیف رنگی آن پیدا کردن رنگی مطابق با پوست شما کار سختی نمی باشد. بنابراین می توان جای زخم و اسکارهای ناشی از عمل های جراحی را به وسیله میکروپیگمنتیشن پوشاند، لذا توصیه می شود حداقل یکسال از عمل جراحی گذشته باشد و سپس میکروپیگمنتیشن بر روی اسکار انجام گیرد.

۳ . من دچار سـرطان سیــنه شـده ام و پـس از عمـل جـراحی و خـارج نمـودن توده سرطانی از بدنـم بافت هالـه سـینه ام از بیـن رفتـه است، آیـا روش میـکروپیگمنتـیشن می تواند برای رفع مشکل من مفید باشد؟

بله کاملاً مفـید می باشد. در بسیاری از جـراحی هایی که بر روی سیـنه انجام می گـیرد ممکن است هاله سیـنه صدمه ببـیند و تغیـیر رنگ پیدا کند یا کاملاً از بین برود. خوشبختانه با روش میکروپیگمنتیشن می توان هاله سینه را بازسازی نمود(Areola Reconstruction) . البته برای انجام این کار حتماً باید با پزشک خود مشورت نموده و از ایشان راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

No Comments

Post A Comment